MASZ PYTANIA? NASZA CAŁODOBOWA INFOLINIA JEST DO TWOJEJ DYSPOZYCJI PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU

Windows 11 czy Windows 10? Oto, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji
Windows 11 czy Windows 10? Oto, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zastanawiasz się, jaka jest różnica między systemami operacyjnymi Windows 11 a Windows 10? Czy poza oczywistym stwierdzeniem, że „jedenastka” to model nowszy od dziesiątki są widoczne jeszcze jakieś inne odrębności? Microsoft, chcąc podążać z duchem czasu, stworzył kolejną generację swojego flagowego systemu operacyjnego – czy godnie zastępuje ona swojego poprzednika? Jeśli w Twojej głowie zrodziło się pytanie dotyczące tego, czy Windows 11 jest lepszy od Windows 10, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego wpisu. Zobacz, czym charakteryzują się oba z wyżej wymienionych systemów operacyjnych. Zapraszamy do lektury!

Microsoft Windows 10 czy Windows 11 – jakie są różnice?

Na wstępie należy określić, że do takich rozważań i dyskusji, w ogóle miało nie dojść, ponieważ zgodnie z zapowiedziami system Windows 10 miał być ostatnim oprogramowaniem wyprodukowanym przez Microsoft. A jednak po kilku latach aktualizacji i rozwoju „dziesiątki”, na rynek została wypuszczona nowa wersja systemu – Windows 11.

Jakie są różnice między nowym systemem operacyjnym a jego poprzednikiem? Poniżej zamieściliśmy kilka najważniejszych aspektów, które jedynie utwierdzają w przekonaniu, że nie jest to tylko i wyłącznie drobna kosmetyka, lecz gruntowna przebudowa. Porównując Windows 11 a Windows 10, można wskazać następujące różnice:

  • po wielu latach menu start zmieniło swoją stałą lokalizację, mianowicie zostało przeniesione z lewej dolnej strony ekranu na jego środek, co znacząco upodobniło interfejs do systemu MacOS,
  • wprowadzono możliwość pobierania i uruchamiania aplikacji dostępnych na system Android w wersji Windows 11,
  • video komunikator, jakim jest Microsoft Teams, został poddany szeregom zmian, by łudząco przypominać FaceTime od Apple.

Powyższe to oczywiście tylko niektóre z wdrożonych nowości, które użytkownik komputera może zauważyć po przesiadce z Windows 10 na Windows 11.

Windows 10 a system Windows 11 – wymagania systemowe

Aktualizacja systemu Windows na Twoim komputerze to nie tylko kwestia kupna i zainstalowania systemu operacyjnego, ale także spełnienia określonych wymagań sprzętowych. To absolutna podstawa, która stanowi warunek poprawnego działania oprogramowania. W poniższej tabeli znajdziesz wszystkie podstawowe informacje, które podsumowują wymagania Windows 11 i Windows 10:

  Windows 10 Windows 11
Procesor min. 1 GHz min. 1 GHz posiadający 2 rdzenie
Pamięć RAM 1 GB (wersja 32-bit) lub 2 GB (wersja 64-bit) 4 GB
Pamięć na dysku 20 GB 64 GB
Rozdzielczość i rozmiar wyświetlacza 800 × 600 px 720 px (powyżej 9 cali)

 

Jak widać, firma Microsoft stawia pewne sztywne warunki odnośnie konkretnych parametrów potrzebnych do właściwego funkcjonowania wybranego systemu operacyjnego. Zanim dokonasz zamiany na Windows 11 z Windows 10, upewnij się, że Twój komputer spełnia niezbędne wymagania.

Czy Windows 11 jest lepszy od 10 w znacznym stopniu?

Użytkownicy Windowsa 11 wskazują, że jest on znacznie szybszy od 10 – jednak czy to oznacza, że jest lepszy? Na pewno osoby, które przyzwyczaiły się już do obecnego systemu operacyjnego, będą potrzebowały czasu, a być może nawet i szkoleń z obsługi nowego oprogramowania. Jednak w ogólnym rozrachunku warto dokonać aktualizacji Windowsa 10 na Windows 11, pod warunkiem że komputer spełnia minimalne wymagania, a Ty czujesz się w gotowości do małej aktualizacji swoich nawyków.

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię system operacyjny Windows 10, czy Windows 11, to w sklepie MORENOVA możesz wyposażyć się w to, czego potrzebujesz. W naszym asortymencie znajdują się wyłącznie legalne oprogramowanie komputerowe od zaufanych dostawców. Proponujemy popularne na całym świecie, cenione systemy operacyjne Windows w wersjach Home oraz Professional. Jeśli więc szukasz miejsca, w którym znajdziesz bezpieczne i sprzedawane zgodnie z prawem licencje Windows 10 i klucze Windows 11, to nie czekaj i skontaktuj się właśnie z nami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl